Info
Linky

kresba2

úvod

Vítejte na stránkách OK2BWN – na stránkách věnovaných technice pro orientační sporty, zejména pro rádiový orientační běh (ROB).
Naleznete zde všechny informace o širokém sortimentu zařízení pro orientační sporty, jakož i technickou dokumentaci starší techniky, metodické materiály, manuály ke stažení i zajímavé linky.

O firmě ...
Firma Speciální elektronická zařízení byla založena v roce 1991. Její hlavní oblastí je vývoj a výroba zařízení pro orientační sporty, telemetrických a komunikačních zařízení a speciální meřící techniky. Firma rovněž provádí servis a úpravy všech zařízení pro ROB a technické zajištění outdoorových akcí.

O mně ...
Rádiovým orientačním během se zabývám už od roku 1973, v poslední době jako organizátor souteží, trenér, rozhodčí mezinárodní třídy, člen pracovní skupiny IARU R1 ARDF WG a v neposlední řadě i jako závodník. Rovnež se zabývám výzkumem a tvorbou metodických materiálů v oblasti rádiového orientačního běhu.

Jiří Mareček, OK2BWN

ÚSPĚCHY:
Závodníci s přijímači COMPACT 144/145 a SUPERFOX145 získali od roku 1992 23 titulů Mistra světa v ROB (71 medailí celkem) a 37 titulů Mistra Evropy v ROB (105 medailí celkem).

Závodníci s přijímači SUPERFOX 3,5/3,7/3,5GX získali 40 titulů Mistra světa v ROB (108 medailí celkem) a 57 titulů Mistra Evropy v ROB (151 medailí celkem).

Vysílače pro ROB COMPACT a CONTEST byly úspěšně použity na tratích následujících soutěží:

•   Mistrovství Evropy 1993 (Česká republika, Milovy)
•   Mistrovství Evropy 1995 (Slovensko, Chtelnica)
•   Mistrovství Evropy 1996 (Bulharsko, Borovec)
•   Mistrovství světa 1997 (Německo, Sankt Englmar)
•   žákovské Mistrovství Evropy 2000 (Česká republika, Kroměříž)
•   Mistrovství Evropy 2001 (Francie, La Salvetat sur Agout)
•   Mistrovství světa 2002 (Slovensko, Tatranské Matliare)
•   žákovské Mistrovství Evropy 2003 (Německo, Bastheim)
•   Mistrovství světa 2004 (Česká republika, Brno)
•   žákovské Mistrovství Evropy 2005 (Česká republika, Karlovy Vary)
•   Mistrovství Evropy 2005 (Srbsko a Černá Hora, Tara/Zlatibor)
•   Mistrovství světa 2006 (Bulharsko, Primorsko)
•   žákovské Mistrovství Evropy 2007 (Německo, Hormersdorf)
•   Mistrovství Evropy 2009 (Bulharsko, Obzor)
•   žákovské Mistrovství Evropy 2009 (Česká republika, Telč)
•   Mistrovství světa 2010 (Chorvatsko, Opatija)
•   Mistrovství Evropy 2011 (Rumunsko, Baile Felix)
•   žákovské Mistrovství Evropy 2011 (Bulharsko, Primorsko)
•   Mistrovství světa 2012 (Srbsko, Kopaonik)
•   Mistrovství Evropy žactva a dorostu 2013 (Česká republika, Tři studně)
•   Mistrovství Evropy žactva a dorostu 2014 (Bulharsko, Primorsko)

•   dále na všech soutěžích 1. stupně a Mistrovstvích ČR a SR od roku 1994. Tuto techniku rovněž používá česká státní reprezentace.

Přijímače a vysílače OK2BWN se používají v následujících zemích (v abecedním pořadí): Austrálie, Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Česká republika, Čína, Dánsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Indie, Japonsko, Kanada, Kazachstán, Litva, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Omán, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Ukrajina, USA, Velká Británie.

|   aktualizováno: Listopad 2014 |   acrobat reader ke stažení